close
تبلیغات در اینترنت
همه چی از همه جا

جستجوگر پیشرفته


آخرین ارسال های انجمنموضوع : آخرین اخبار امروز , همه چی از همه جا ,

در اولین قدم باید آدرسIP مودم یا روترتان را بیابید. این آدرس معمولا بر روی جعبه‌ی مودم بی‌سیم و یا صفحات اول دفترچه راهنمای آن نوشته شده است. برای مثال ممکن است آدرس آی پی مودم شما 192.168.0.50 باشد. اگر این دو مورد کمکی به شما برای یافتن IP تان نکرد، می توانید از طریق خط فرمان سیستم و تایپ یک خط دستور، آن را پیدا کنید.

برای ورود به صفحه ی خط فرمان (Command Prompt) در ویندوز XP این مسیر را دنبال کنید:

Start > Programs > Accessories > Command Prompt

البته راه نزدیک تر برای رسیدن به این بخش، استفاده از گزینه‌ی Run در منوی Start است و شما با تایپ دستور cmd وارد صفحه‌ی خط فرمان می‌شوید.

Start > Run > cmd

در ویندوز ویستا و 7 هم می‌توانید با تایپ این عبارت در قسمت Search به صفحه‌ی خط فرمان وارد شوید.

Start > Search > cmd

در صفحه خط فرمان (که به رنگ مشکی و محیطی کاملا شبیه سیستم عامل داس است) تنها کافی است که دستور ipconfig/all را تایپ کرده و کلید Enter را بزنید. با این کار کلیه‌ی جزئیات مربوط به IP سیستم‌تان به نمایش در می‌آید. ممکن است لیستی بلند بالا و گیج کننده برایتان باز شود؛ نگران نشوید! این دستور در واقع آدرس آی‌پی و مشخصات تمام کارت‌های شبکه واقعی و مجازی کامپیوتر را به همراه مقدار دیگری اطلاعات نشان می‌دهد. در این لیست شما به دنبال مشخصات کارت شبکه بی‌سیم کامپیوتر هستید، بنابراین دنبال بخشی بگردید که نامی شبیه این داشته باشد: Ethernet adapter Wireless Network Connection. وقتی آن را پیدا کردید به دنبال عبارت Default Gateway در آن قسمت بگردید، معمولا عبارت نمایش داده شده در برابر آن همان IP مودم شما است.

 

با پیدا کردن آدرس IP، قسمت سخت ماجرا را پشت سر گذاشته‌اید. حالا کافی است که این آدرس را در مرورگرتان وارد کرده و کلید Enter را بزنید تا به صفحه‌ی تنظیمات مودم یا روترتان وارد شوید. البته در این مرحله بسته به نوع مودم ممکن است از شما رمز عبور و نام کاربری خواسته شود که در دفترچه‌ی راهنمای آن نوشته شده است. اگر مودم شما توسط فرد دیگری تنظیم شده است، هنگام نصب اولیه‌ی مودم فراموش نکنید که نام کاربری و رمز عبور مودمتان را از نصّاب بپرسید. چون ممکن است که وی رمز مودم را عوض کرده باشد. پس از گذراندن این مراحل وارد صفحه‌ای می شوید که از آنجا به تمامی تنظیمات شبکه بی‌سیم‌تان دسترسی دارید. البته شکل ظاهری این صفحه در مدل‌های مختلف مودم و روتر بسیار متفاوت است و ممکن است کمی شما را به دردسر بیاندازد.

اولین دیوار دفاعی که باید در برابر بیگانگان ایجاد کنید، تغییر نام کاربری و رمز عبور صفحه ورود به تنظیمات مودم است، زیرا در صورتی‌که فردی بتواند وارد این قسمت شود، به تمام تنظیمات امنیتی شبکه‌تان دسترسی خواهد داشت. در بخش تنظیمات به دنبال دکمه ای با نام Administration یا Administrator Setting یا چیزی شبیه این باشید. در اینجا می توانید رمز عبور را تغییر دهید و حتی در برخی از مودم‌ها و روترها نام کاربری را هم تغییر دهید و یا از یکی دیگر از نام های کاربری موجود در تنظیمات به جای کلمه ی admin استفاده کنید.

 

مودم یا روترتان معمولا توسط ابزارهایی که دارای قابلیت وای‌فای هستند، قابل جستجو است و در این جستجو نام کارخانه‌ی سازنده یا نام های عمومی از قبیل WLan نمایش داده می‌شود. یکی دیگر از دیواره‌های دفاعی قلعه شما تغییر این نام و استفاده از اسامی خاصی است که چندان معنا و جذابیتی برای فرد جستجوگر نداشته باشد و مشخص کننده‌ی نوع ارتباط یا جنس مودم‌تان نباشد. مثلا کلمه D-Link نشان دهنده این است که شما از یک مودم بی‌سیم د-لینک استفاده می کنید که هر فرد حرفه‌ای IP، نام کاربری و رمز عبور اولیه آن را می‌داند. استفاده از نام Ahmad's Network نشان دهنده‌ی این است که شما با یک شبکه اینترنت بی‌سیم شخصی سروکار دارید که ممکن است دارنده آن آشنایی چندانی با مسائل امنیت شبکه نداشته باشد، پس نفوذ به آن کار چندان سختی نباید باشد.

یکی دیگر از قابلیت های مودم ها و روترهای بی‌سیم امکان رمز گذاری اطلاعات رد و بدل شده در شبکه است. بسته به نوع ابزار مورد استفاده، می توانید از سه روش رمز گذاری استفاده کنید که به ترتیب امنیت عبارت اند از:

الف- WPA2: اختصار کلمات Wi-Fi Protect Access 2 است و در حال حاضر امن ترین شیوه ی رمز گذاری اطلاعات در شبکه های بی سیم است که امروزه معمولا در بیشتر مودم های بی سیم و روترها یافت می شود. در صورتی که مودم یا روتر شما هم این گزینه را دارد، حتما حتما حتما از آن استفاده کنید.

ب- WPA: اختصار کلمات Wi-Fi Protected Access است و اگر سیستم رمزگذاری بالا را در مودم‌تان نیافتید، می‌توانید از این گزینه هم استفاده کنید که امنیت کمتر، اما قابل قبولی دارد.

ج- WEP: اختصار کلمات Wired Equivalent Privacy است و یکی از ناامن‌ترین سیستم‌های رمزنگاری است که باید مودم یا روترتان بسیار قدیمی باشد تا مجبور به استفاده از این گزینه باشید. اما به یاد داشته باشید که حتی این گزینه هم بسیار بهتر و امن تر از عدم استفاده از سیستم رمزگذاری است. اما باید بدانید که رمزنگاری در این روش به راحتی قابل شکستن است.

بسته به اینکه کدام یک از این سیستم های رمزگذاری را انتخاب کرده باشید، باید برای رمزنگاری اطلاعات تان رمز عبوری بین ۷ تا ۶۳ کاراکتر را انتخاب کنید. توصیه ما این است که حتما WPA2 با طولانی ترین رمز عبور ممکن یعنی ۶۳ کاراکتر را انتخاب کنید.

 

ممکن است بگویید حفظ کردن چنین پسوردی غیر ممکن است و تایپ آن هم کار سختی است. درست می گویید، اما نیاز نیست آن را حفظ کنید. می توانید آن را در یک فایل متنی و در جای امنی ذخیره کنید و با کپی/ پیست از آن استفاده کنید. ضمنا یک بار وارد کردنش در لپ تاپ کافی است و بعد از آن معمولا نیازی به وارد کردن مجدداش نیست.

 

این آدرس، پسوردهای قدرتمند و طولانی‌ای را برای شبکه‌ی بی‌سیم‌تان تولید می‌کند. بنابراین می توانید از آن کمک بگیرید.

مک فیلتر (Mac Filter) را فعال کنید. هر قطعه سخت افزاری یک نام انحصاری مخصوص به خود دارد که «آدرس فیزیکی» نامیده می شود. برای مثال کارت شبکه‎ی بی‎سیم بر روی لپ‎تاپ، اکسس پوینت، تلفن‌های همراه و قطعات دیگر هر کدام آدرس فیزیکی خودشان را دارند که به آن مک آدرس هم می‌گویند. روی تمام اکسس پوینت‌ها امکانی به نام مک فیلتر وجود دارد که می‌توانید از طریق آن به مودم بگویید فقط به لپ‌تاپ ها و کامپیوترهای خاصی که از قبل تعریف شده‌اند اجازه‌ی ورود به شبکه را بدهد. دقت کنید این مرحله پیش از دریافت رمز عبور شبکه بی‌سیم اتفاق می‌افتد. بنابراین اگر این قابلیت را فعال کرده باشید، کامپیوترهای غریبه حتی اجازه رسیدن به مرحله‌ی وارد کردن رمز عبور را پیدا نمی‌کنند.

روشن کردن مک فیلتر مانند این است که خانه‌ی شما دو دروازه عبور داشته باشد. نگهبان جلوی درب اول، ابتدا از بازدیدکنندگان کارت شناسایی بخواهد، در صورتی که اسم آنها در لیست عبور باشد به آنها اجازه می‌دهد به در دوم برسند و در آنجا از آنها رمز عبور خواسته می‌شود. با این روش امنیت شما خیلی بیشتر از قبل می‌شود. اما توجه کنید که این کار به هیچ عنوان سبب نمی‌شود که از یک رمز عبور قدرتمند بر مبنای WPA2 استفاده نکنید. چرا که جعل کارت شناسایی امکان پذیر است!

 

توصیه می‌شود که در شبکه‌های خانگی حتما این امکان را فعال کنید. کافی است که آدرس فیزیکی کامپیوترها و لپ‌تاپ های مجاز را به اکسس پوینت بدهید. برای این کار همان دستور ipconfig/all که در ابتدای این درس توضیح داده شد را در هر کدام از کامپیوترها اجرا کنید. در بخش مشخصات کارت شبکه‌ی بی‌سیم هر لپ‌تاپ می توانید در قسمتی به نام Physical Address، نام فیزیکی را پیدا کنید که معمولا به این شکل است: 00:3j:5g:8f:3p:pd

مکان اکسس پوینت را با دقت تعیین کنید. بهترین مکان در وسط خانه است. اگر اکسس پوینت در نزدیکی در خروجی و پنجره ها قرار بگیرد بیشتر از اینکه برای شما سیگنال دهی بکند برای همسایه‌ها و دیگران برای نفوذ مفید خواهد بود.

 

در زمان سفر، شبکه‌ی بی سیم را خاموش کنید. هیچ دلیلی وجود ندارد وقتی برای مدتی طولانی به سفر می‌روید اکسس پوینت شبکه بی‌سیم را روشن بگذارید. با خاموش کردنش هم به بالا بردن امنیت خودتان کمک کرده‌اید و هم قبض برق کمتری خواهید داشت.

 

آخرین مرحله هم مراقبت از نام کاربری و رمزهای عبوری است که برای امنیت بالاتر ساخته‌اید. توصیه نمی‌کنیم که آنها را در دفترچه راهنما یا جعبه‌ی مودم تان بنویسید. بهتر است در این مورد زیاد به حافظه اعتماد نکنید چون که فاصله استفاده مجدد از این تنظیمات طولانی است و تا آن موقع آنها را فراموش می کنید. بنابراین بهتر است آنها را در یک فایل رمزنگاری شده نگه‌داری کنید. البته فراموش کردن این اطلاعات تنها باعث زحمت دوباره‌ی تنظیم مودم خواهد شد، زیرا همه‌ی مودم و روترها در زیر خود کلیدی را برای ریست کردن دارند که باعث می شود تمام تنظیمات مودم به تنظیمات کارخانه‌ای برگردند. برای انجام این کار نیاز به سنجاق یا یک شیئ نازک دارید تا این کلید را بفشارید. فراموش نکنید که این کلید را حداقل ۱۰ تا ۱۵ ثانیه نگه دارید.

 

توجه: به خاطر داشته باشید که بعد از ریست کردن، حتما این تنظیمات امنیتی را دوباره انجام دهید و ضمنا اگر از همان مودم برای اتصال به اینترنت مثلا ADSL استفاده می‌کنید، حتما تنظیمات اتصال به ADSL را از قبل جایی یادداشت کرده باشید چرا که با ریستارت کردن مودم همه‌ی این تنظیمات پاک می‌شود و باید از اول انجام بشود. کار سختی نیست، اما اگر آن‌ها را نداشته باشید، برای تنظیم دوباره مجبور می‌شوید با شرکت ارایه دهنده‌ی خدمات اینترنتی خود تماس بگیرد و تنظیمات را از آنها سوال کنید.امتیاز :

برچسب ها : امنيت ,
امنیت در شبکه‌های بی‌سیم نوشته شده در یکشنبه 06 اسفند 1391 ساعت 19:51

موضوع : آخرین اخبار امروز , همه چی از همه جا ,

شرکت مایکروسافت اعلام کرد که هدف حمله سایبری قرار گرفته است.

 

به گزارش ایسنا، مایکروسافت اعلام کرده که این حمله سایبری مشابه حمله هکری به شرکت اپل و شبکه اجتماعی فیس‌بوک بوده و از طریق آسیب‌پذیری بستر نرم‌افزاری اوراکل جاوا انجام شده است.

 

به گفته مقامات مایکروسافت، این شرکت طی تحقیقات خود متوجه آلودگی تعدادی از رایانه‌های کارکنان به نرم‌افزارهای مخرب شده است.

اما هنوز مدرکی مبنی بر آلودگی اطلاعات مشتریان در دست نیست.

 

پس از این اتفاق،‌ مایکروسافت نیز به جمع شرکت‌های بزرگ از جمله اپل، ‌فیس‌بوک، ‌توئیتر و روزنامه‌های نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال که قربانی حمله‌های سایبری شده‌اند، پیوست.

 

به گزارش پی سی ورلد، در حالی که روزنامه‌های نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال و شرکت اپل، چین را مسئول این حمله‌های سایبری می‌دانند، ‌این کشور هرگونه مشارکت در این حمله را تکذیب کرده است.امتیاز :

برچسب ها : هك ,
هك مايكروسافت نوشته شده در یکشنبه 06 اسفند 1391 ساعت 19:37

موضوع : همه چی از همه جا ,

با توجه به نقص امنیتی بسیار خطرناك اخیر در آخرین نسخه جاوا كه منجر شد بسیاری از مراجع امنیتی دولتی و خصوصی توصیه به غیرفعال سازی این امكان بر روی مرورگر سیستم‌ها كنند، در اینجا به شرح چگونگی این كار بر روی انواع مرورگرها بر روی سیستم‌های ویندوز و مك می‌پردازیم.

سیستم‌‌های ویندوز

در سیستم‌های ویندوز تنظیمات جاوا در كنترل پنل قرار دارد و می توان از اجرای آن در مرورگر جلوگیری به عمل آورد. برای غیرفعال كردن جاوا در سیستم‌های ویندوز به قسمت start رفته و سپس وارد كنترل پنل شوید.امتیاز :

برچسب ها : جاوا ,
چگونه جاوا را غیرفعال سازیم نوشته شده در پنجشنبه 03 اسفند 1391 ساعت 19:35

موضوع : همه چی از همه جا ,

 

دوربین های جدید

چرا Galaxy Camera محصولی ناموفق خواهد بود؟
بسیاری از ما بعد از دیدن دوربین اندرویدی سامسونگ در نمایشگاه IFA 2012 شگفت‌زده شدیم و این کمپانی را برای خلق چنین محصولی تحسین نمودیم. اما تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که این محصول برای چه بازار هدفی طراحی شده است؟ این دوربین، ایده‌آل کدام بخش از بازار است؟ با زومیت همراه باشید تا این موضوع را بررسی کنیم.

به گزارش سافت گذر به نقل اززومیت؛ دوربین دیجیتال، شبکه‌های اجتماعی، تلفن‌های هوشمند، این کلمات را بارها در کنار هم مشاهده کرده‌ایم. این که یک دوربین قابلیت‌های اتصال به شبکه را داشته باشد چیز تازه‌ای نیست. این که یکی از مشخصات اصلی تلفن هوشمند دوربین آن باشد نیز دیگر چندان عجیب نیست. اما آیا می‌توان هر دو را در یک محصول داشت؟ آن محصول چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

این سوالی است که بسیاری از طراحان و تولیدکنندگان به دنبال آن هستند و پاسخ‌های متفاوتی را ارایه کرده‌اند. به خاطر دارم که در دوران نوجوانی دوربین فیلم برداری TV-50 سونی را خریداری نمودم، این دوربین سال‌ها پیش دارای سیستم بلوتوث و قابلیت اتصال به اینترنت از طریق موبایل (که با بلوتوث به آن متصل می‌شد) بود. این بدان معنا است که این مسئله ذهن تولیدکنندگان را از سال‌ها قبل به خود مشغول نموده است و بارها به دلیل کاستی‌های تکنولوژی، قیمت تمام شده بالا و یا پاسخ نامناسب بازار کنار گذاشته شده است ولی این قابلیت هر از چندگاهی دوباره تبدیل به موضوع داغ بازار می‌شود.

حال نمی‌خواهیم دلایل عدم موفقیت این نوع محصولات را بررسی کنیم، چرا که هم اکنون موضوع‌ ترکیب دوربین و وسیله اتصال به شبکه‌‌های مخابراتی به دلیل پیشرفت شگرف تکنولوژی دیگر دور از دسترس نیست.

galaxy-camera-sucks-1-nokia-pureviewنمونه آن موبایل PureView شرکت نوکیا است، جدا از این که سیستم‌عامل آن باب میل بسیاری از ما نیست (با این که سیمبین نسبت به گذشته پخته‌تر شده است و امکانات فراوانی دارد)، اما این محصول توانست ایده دوربین خوب در کنار موبایل را تحقق ببخشد. انجام این کار به این سادگی‌ها هم نبود. نوکیا سال‌ها روی سنسور این دوربین و سیستم لنز آن کار کرد تا توانست آن را در یک موبایل جای دهد.

حال به دوربین محبوب‌مان گلکسی کمرا می‌رسیم. این دوربین در نوع خود بی‌نظیر است، بسیاری از امکانات را در یک جا گردآوری نموده، اما یک ایراد بزرگ دارد. این که این محصول، ایده‌آل هیچ کدام از بخش‌های بازار نیست.

مطمئنا بسیاری از شما قضاوت زود هنگام در این مورد را اشتباه می‌دانید. اما این را باید به خاطر داشت که بعضی از اصول لازمه موفقیت هستند. اولین اصل برای موفقیت یک محصول این است که این محصول وظیفه اصلی خود را به بهترین شکل انجام دهد.

چرا PureView یک محصول موفق نبوده است؟ چون روی تلفن هوشمندی بکار گرفته شده که باب میل بازار نبوده، اما  این بدین معنا نیست که دوربین بی‌نظیری نبوده باشد.

حال چرا به نظر من، گلکسی کمرا یک دوربین موفق نخواهد بود؟ اجازه دهید بصورت مفصل این موضوع را بررسی کنیم:

اول بازار این محصول را بر حسب نیاز تقسیم‌بندی می‌کنیم. که به اصطلاح انگلیسی Market Segmentation نامیده می‌شود. تعدادی از این نیازها را در بازار دوربین در شکل زیر مشاهده می‌کنید:

دوربینی همانند دوربین‌های بدون آینه مانند NEX-5R، در واقع اولین دسته از دوربین‌ها بودند که طیف وسیعی از این نیازها را برطرف می‌کردند، از قابلیت حمل و کیفیت مناسب گرفته تا قیمت و امکانات ارتباطی و تنظیمات دستی.galaxy-camera-sucks-2

اما این نیازها متعلق به بازار دوربین هستند در صورتی که گلکسی کمرا تنها یک دوربین نیست. حال ایراد کار کجاست؟ چرا گلکسی کمرا نمی‌تواند نیازهای بازار اصلی خود یعنی بازار دوربین را برطرف نماید؟

در ابتدای تحلیل بگذارید یک تخمین در مورد قیمت این محصول داشته باشیم و در ادامه از آن استفاده خواهیم نمود. پردازنده چهار هسته‌ای، صفحه نمایش HD ال سی دی، امکان اتصال به شبکه مخابراتی نسل سوم و حتی چهارم و بسیاری امکانات دیگر در این محصول وجود دارد. تخمین زومیت برای قیمت این محصول چیزی در حدود ۶۰۰ دلار است (پایین‌ترین قیمت ممکن). از این پس از همین قیمت در استدلال‌ها استفاده خواهد شد.

این دوربین دارای یک سنسور ۱۶ مگاپیکسلی است که فعلا در هیچ تلفن هوشمندی وجود ندارد (بدون در نظر گرفتن ۴۱ مگاپیکسل Pureview)، اما آیا به نوع سنسور این دوربین توجه نموده‌اید؟ به شکل زیر دقت کنید.

galaxy-camera-sucks-3

سنسور ۱۶ مگا پیکسلی از نوع BSI CMOS با‌اندازه ۱/۲.۳ درون این دوربین قرار داده شده است.‌ اندازه این سنسور یک‌چهارم‌ اندازه سنسور PureView می‌باشد.

galaxy-camera-sucks-4این بدین معنا است، که به احتمال قریب به یقین این سنسور توانایی رقابت با سنسور نوکیا را در شرایط مختلف نور پردازی ندارد. مشکل این است که این سنسور باید در یک دوربین ۱۵۰ دلاری و یا یک موبایل ۶۰۰ دلاری قرار گیرد، اما حالا در یک دوربین ۶۰۰ دلاری نصب شده است. با همین قیمت شما می‌توانید دوربین NEX-5R را تهیه کنید که یک دوربین حرفه‌ای با تنظیمات و امکانات بی‌شمار است و همزمان اتصال WiFi و استفاده از اپلیکیشن را نیز ارایه می‌دهد.

به بیان دیگر کسانی که به دنبال یک دوربین خوب با قابلیت اتصال به شبکه‌های مختلف هستند، مطمئنا کیفیتی بیش از یک موبایل را انتظار دارند، در غیر این صورت دوربین خریداری نمی‌کردند.گزینه‌ای مانند گلکسی اس ۳ با دوربین بسیار پر سرعت و قابلیت حمل بیشتر، به نظر گزینه بسیار بهتری می‌رسد.

کسی که دوربینی با قمیت در حدود ۵۰۰ دلار را خریداری می‌کند، احتمالا قصد Angry Birds بازی کردن و یا چک کردن ایمیل در آن را ندارد. بنابراین چرا باید بهای آن را بپردازد؟ چرا آن هزینه را برای دسترسی به سنسوری قوی‌تر و کیفیتی بالاتر صرف نکند؟

galaxy-camera-sucks-5

در کنار آن اتصال به شبکه‌های مخابراتی نیز بدون هزینه نیست و به نسبت اینترنت خانگی بسیار پر هزینه‌تر است. بنابراین خرید سیم کارت و قرار دادن آن در دوربین، خود یک سرمایه‌گذاری بیهوده است. چراکه هیچ گاه یک دوربین نمی‌تواند از قابلیتهای یک شبکه به طور کامل استفاده نماید. باز هم بازار‌ ترجیح می‌دهد که تمرکز هزینه شبکه مخابراتی خود را به سمت دستگاه‌هایی معطوف کند که استفاده بیشتری از این قابلیت خواهند کرد.

مورد بعدی بزرگنمایی ۲۱ برابر است که شاید تنها امتیاز بارز این دروبین نسبت به موبایل و یا دوربین‌های باکیفیت‌تر باشد. باید این موضوع را در نظر داشت که در حجم کوچک، ساختن لنز زوم با کیفیت بسیار مشکل است و ساخت یک لنز با ماکسیمم دیافراگم بالا در حجم کم تقریبا غیر ممکن می‌باشد.

galaxy-camera-sucks-6-lensلنز این دوربین از ۲۳ میلیمتر تا  ۴۸۳ میلیمتر و ماکسیمم باز بودن دیافراگم از ۲.۸ تا ۵.۹ است. بنابراین اگر انتظار دارید که ۲۱ برابر تصویر را بزرگ کنید و با دریچه باریک ۵.۹ دیافراگم در زوم ۲۱ برابر بتوانید تصویری شفاف با استفاده از سنسور ۱/۲.۳۳ اینچی ذخیره کنید، باید مایوس‌تان کنیم. (بدون در نظر گرفتن کاهش شفافیت لنز در انتهای زوم).

در این که این دوربین یک‌ ترکیب جالب و هیجان‌انگیز از تکنولوژی‌های مختلف است، شکی نیست. این محصول بی‌نظیر و خارق‌العاده است، اما نه برای بازار، بلکه تنها برای نمایش تکنولوژی.

به نظر شما این محصول برای چه بازاری ساخته شده است؟ چه تغییری این محصول را به یک محصول موفق تبدیل خواهد کرد؟ آیا شما به موفقیت این محصول امیدوارید؟امتیاز :

مشکل در Galaxy نوشته شده در چهارشنبه 15 شهريور 1391 ساعت 10:56

موضوع : همه چی از همه جا ,

سرشینان خودرو تویوتا کرولا سفید رنگ تنها میهمانان اسامه بن لادن طی مدت ۶ سال اقامت وی در ابیت‌آباد بودند که این واقعه هیچگاه در گزارش آی.اس.آی ذکر نشد

به گزارش فارس در اسلام‌آباد، ژنرال "شوکت قادر" افسر نظامی سابق پاکستان و نویسنده کتاب "جرانیمو" در مورد زندگی رهبر القاعده و عملیات ابیت‌آباد، در ادامه پژوهش‌های خود پیرامون واقعه ابیت‌آباد نوشته است:

نویسنده در این شماره به برخی پرسش‌های بی‌جواب در مورد کشته شدن رهبر القاعده نیز اشاره می‌کند.

قادر نوشته است: سربازان آمریکایی قبل از اینکه بالگرد بلک هاک سقوط کند بیرون پریده بودند به همین علت آسیبی ندیدند و بالگرد مورد نظر دقایقی بعد از سقوط توسط سربازان منهدم و یک بالگرد شینوک برای انتقال سربازانی که بالگرد آنان دچار حادثه شده بود به محل اعزام شد.

صدای انفجار بالگرد آمریکایی از فاصله دور شنیده می‌شد و همین صدا برای اعزام سربازان ارتش به محل حادثه کفایت می‌کرد.

مشخص بود که آتش‌سوزی به خاطر انفجار صورت گرفته است با این وجود آمریکایی‌ها بخاطر عجله‌ای که داشتند کیسه حاوی مواد منفجره را در محل جا گذاشتند که سازمان اطلاعات پاکستان این کیسه را از نزدیک دیواری که بالگرد آمریکایی آنجا سقوط کرده بود کشف کرد.

همسایگان بن لادن اذعان دارند که بالگرد بعد از اینکه خواست به پرواز درآید سقوط کرد این در حالی بود که سایر بالگردها نیز در حال ترک محل مورد نظر بودند.

خودروی پلیس که ساعت ۱ بامداد به محل رسید نیز این موضوع را تأیید می‌کند که بالگرد مورد نظر هنگام به پرواز درآمدن دچار آسیب شد.

کسانی که در مرکز آموزشی ارتش در ابیت‌آباد و در نزدیکی مخفیگاه بن لادن حضور داشتند نتوانستند به موقع خود را به محل حادثه برسانند.

چند دقیقه بعد از اینکه نیروهای ارتش و آی.اس.آی. وارد مخفی‌گاه بن لادن شدند به سرعت نحوه وقوع حادثه را برای مقامات بالاتر مخابره کردند.

ساعت ۵۵ دقیقه بامداد بعد از تحقیق درباره حادثه معلوم شد که بالگرد مورد نظر متعلق به ارتش پاکستان نمی‌باشد و موضوع به ژنرال کیانی اطلاع داده شد.

ژنرال کیانی دستور داد ۲ جنگنده پاکستانی به پرواز درآمده بالگرد‌هایی را که حریم هوایی پاکستان را نقض کرده‌اند نابود سازند. به خلبانان اعلام شدهبود بالگرد‌های مورد نظر را از هر نوع و متعلق به هر کشوری که باشند منهدم کنند.

در ۴۰ کیلومتری ابیت‌آباد یکی از نقاط حساس ارتش واقع است و به نظر می‌رسد حفاظت از این نقطه ژنرال کیانی را نگران کرده بود.

ساعت ۱:۰۵ دقیقه بامداد جنگنده‌های پاکستانی به پرواز درآمدند. ساعت ۱:۱۵ دقیقه جنگنده‌ها به ۴۰ کیلومتری ابیت‌اباد یعنی همان منطقه حساس رسیدند اما هیچ بالگرد مشکوکی مشاهد نشد.

در این زمان بالگرد‌های آمریکایی در حال عبور از مرز پاکستان بودند.

طبق اطلاعات اولیه، سربازان پشتون یا همان سربازان آمریکایی که به زبان پشتو صحبت می‌کردند به منطقه بلال‌تاون که در ابیت‌آباد قرار داشت حمله کرده و چند نفر را به قتل رسانده بودند.

ساعت ۲ بامداد ژنرال‌کیانی رئیس جمهور و نخست وزیر را از عملیات ابیت‌آباد آگاه کرد.

مقامات پاکستانی تأیید کردند کسی که در ابیت‌آباد حضور داشته بن لادن بوده زیرا آزمایش دی.ان.ای. فرزندش خالد این موضوع را به اثبات می‌رساند...ادامه مطلب

امتیاز :

جزئیات دستگیری بن لادن نوشته شده در یکشنبه 11 تير 1391 ساعت 12:53

صفحات سایت

تعداد صفحات : 5

پشتیبانی
RSS

Powered By
Rozblog.Com
Translate : Tem98.Com
کلیه حقوق این سایت ، متعلق به webmastr می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است .